spotkanie

Portrety Literackie
Sekrety Agnieszki Osieckiej. Czy odsłoni je Beata Biały?
Zapraszamy na spotkanie z Beatą Biały - autorką książki "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie".

W ramach cyklu Portrety Literackie zapraszamy na wieczór pełen tajemnic z życia Agnieszki Osieckiej. Gościem będzie Beata Biały – dziennikarka i pisarka, autorka książki “Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”.

Samej Agnieszki Osieckiej przedstawiać nie trzeba. Dopowiemy jednak, że to poetka, autorka książek, tekstów piosenek (któż nie zna A ja wolę moją mamę czy Małgośka), a nawet haseł reklamowych (słynne Coca cola to jest to). To również barwny ptak polskiej kultury, ikona słowa, postać zagadkowa, by nie powiedzieć – tajemnicza. Z legendą Osieckiej zmierzyli się niedawno twórcy serialu, który zyskał grono zwolenników i oponentów niezadowolonych z wykreowanego tam wizerunku głównej bohaterki. Czy książka Beaty Biały pogodzi „zwaśnione” strony? Czy nasz gość odpowie, jaka naprawdę była Agnieszka Osiecka? Czy ujawni sekrety, których wszyscy jesteśmy ciekawi?
Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

UWAGA – liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona i uzależniona będzie od wytycznych Rządu. Obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać od 24 maja w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej (Mediateka).

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach