koncert

XXXIX Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy
Sąsiedzi
Muzykując i śpiewając od ponad dwóch dekad, odwiedzając wiele międzynarodowych festiwali folkowych odkrywali, jak bardzo różnorodna była muzyka dawnych pokładów, z jak wielu kultur czerpała i jak wiele mieszało się w niej różnych nurtów.

Dlatego ich muzyka to folkowa mieszanka: krainy łagodności i poezji morza z tradycją i współczesnością w jednym. Tworzą utwory do tańca, do śpiewania, do zasłuchania, które Inspirowane są wiatrem, wodą i drogą oraz wsparte rodzimym folklorem śląskim i autorskimi pomysłami.

Wykonują muzykę na różne sposoby: a’cappella na 7 głosów, wokalno-instrumentalnie lub tylko instrumentalnie – grając na tradycyjnych, rzadko widywanych u nas instrumentach, jak koncertina, mandolina, drumla, bodhran czy kości – wspieranych przez dwoje skrzypiec, flety i gitarę oraz mocne, różnorodne głosy tworząc bogate, niepowtarzalne brzmienia.

Ta nieoczywista mieszanka, szerokie inspiracje i przede wszystkim radość ze wspólnego muzykowania sprawiły, że zagrali już ponad 600 koncertów.

Na koncie mają cztery płyty, w tym ostatnią „W kieszeni dolar”, wydali także na winylu – pierwszym w Polsce „szantowym” czarnym krążku od 40 lat.

Skład zespołu:
Elżbieta Król – skrzypce, śpiew (alt)
Dominika Płonka – flety, śpiew (mezzosopran)
Jakub Owczarek – bodhran, śpiew (baryton)
Dawid Patalong – gitary, śpiew (tenor)
Kamil Piotr Piotrowski – mandolina, śpiew (tenor)
Mirosław Walczak – skrzypce, śpiew (baryton)
Marek Wikliński – concertina, bodhran, śpiew (bas)

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach