wernisaż

Okno na kulturę
„Rysiek Riedel we wspomnieniach”
Otwarcie wystawy zdjęć Ryszarda Riedla i pamiątek związanych z artystą
W „Oknie na kulturę” zaprezentowane zostaną autentyczne pamiątki związane z artystą, wielkoformatowe wydruki zdjęć, odbędą się spotkania i recitale, a wszystko to w duchu niezwykłej książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”.

Był jednym z niewielu skazanych na bluesa, prawdziwą legendą polskiej muzyki i jednym z najsłynniejszych tyszan. Utwory, które wykonywał do dzisiaj są znane i chętnie słuchane przez całe pokolenia osób wychowanych na muzyce kultowego zespołu Dżem. Zawsze szczery, do bólu autentyczny, kipiący charyzmą i talentem. Taki był Rysiek Riedel i takiego chcemy go pamiętać. Okazją do odświeżenia wspomnień jest wyjątkowa wystawa, będąca jednocześnie miejscem spotkań, zorganizowana w ramach projektu „Okno na kulturę”, prowadzonego we współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Tychach z Gemini Park Tychy.

Gośćmi spotkania będą Sebastian Riedel – muzyk i syn Ryszarda Riedla oraz Marcin Sitko – dziennikarz muzyczny i autor książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rozmowa Marcina Sitko z Sebastianem Riedlem, który to zaśpiewa również kilka spośród najsłynniejszych kompozycji wykonywanych przed laty przez swojego ojca. Spotkanie zaszczyci Jarosław Jasiński – znakomity artysta rzeźbiarz, który na żywo, wraz z państwem – czyli gośćmi „Okna na kulturę” – tworzyć będzie popiersie Ryszarda Riedla.

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Riedel Art