Warsztaty przeznaczone są dla osób, które działają w obszarze kultury i chciałyby zwiększyć swoje lub zaangażowanie swoich instytucji w działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Podczas warsztatu przyjrzymy się co instytucje kultury mogą zrobić w obszarze budowania społeczeństwa obywatelskiego, jakie działania są możliwe, skuteczne i angażujące, zapoznamy się z przykładami dobrych praktyk w tym obszarze, zbadamy połączenie i uzupełnianie się edukacji kulturalnej z obywatelską.
Szkolenie będzie prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod i narzędzi edukacyjnych. Szkolenie będzie prowadzone przez doświadczone trenerki i edukatorki obywatelskie.
Dagmara Kubik – prezeska Fundacji Rzecz Społeczna. Doświadczona kampanierka i organizatorka społecznościowa (community organizer). Prekursorka wykorzystywania tej metody w pracy ze społecznościami w Polsce. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w angażowaniu mieszkańców i aktywistów w działania na rzecz ich otoczenia. Pracowała z kilkunastoma grupami działaczy na terenie Śląska i superwizowała pracę kilku zespołów organizatorów społecznościowych. Superwizorka, trenerka i konsultantka. Autorka innowacyjnych programów edukacyjnych dla liderów lokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Wieloletnia członkini zarządu Europejskiej Sieci Organizatorów Społecznościowych, największej sieci zrzeszającej profesjonalistów wykorzystujących metodę organizowanie społecznościowe w Europie.
Iwona Nowak – dyrektorka i członkini zarządu Fundacji Rzecz Społeczna. Superwizorka, trenerka, organizatorka społecznościowa, autorka materiałów edukacyjnych w języku polskim i angielskim. Ukończyła Europejski Program Magisterski w dziedzinie praw człowieka i demokratyzacji (EMA), Szkołę Trenerów prowadzoną przez Centrum szkoleń i rozwoju osobistego MERITUM w Katowicach, a także Szkołę Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Od 2008 r. związana z sektorem NGO. Swoją przygodę zaczęła jako edukatorka praw człowieka w Amnesty International, następnie wspierała grupy marginalizowane społecznie, by przez ostatnie lata skupić się na pracy ze społecznościami z różnych stron Polski oraz wdrażaniu innowacyjnych narzędzi dających moc sprawczą mieszkańcom i mieszkankom.
Szkolenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc: 32 438 20 60, rezerwacje@mck.tychy.pl (w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz instytucję).
Link do wydarzenia: