koncert

Rat Kru
Support: Maya Krav
Rat Kru balansuje na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając jedno i drugie, natomiast chcąc podjąć próbę zdefiniowania tego, co tworzy, jednoznacznie można określić kampem.

Rat Kru – poznańskie duo muzyczne, założone w 2016 r. przez Witolda Skrzypczaka (Rat One) i Pawła Horbowego (Papa Musta), tworzące muzykę techno-rap, odwołującą się przy tym do brzmień muzyki klubowej lat 90.

Witold Skrzypczak odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One, gwarantuje taneczny bit, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej, zaprezentuje pobudzające wyobraźnię teksty.

Członkowie grupy sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, porywającej do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie), jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Maya Krav to producentka muzyki elektronicznej, która swoimi bitami i energiczną osobowością nie raz poruszyła cały tłum do tańca. Zadebiutowała singlem „Deep&High” w grudniu 2020 r. W ciągu niespełna dwóch lat od swojego debiutu supportowała Sanah, wystąpiła na Juwenaliach w całej Polsce, a także na FEST Festivalu 2022, tym samym pokazując, że na polskiej scenie elektronicznej pojawiło się nowe nazwisko. Niedawno ukazał się jej pierwszy minialbum pod tytułem „Glitter EP”. Pochodzi ze Śląska, a każdy jej koncert jest imprezowym SHOW!

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Underground Pub