spotkanie

Przenieś swoją historię
o cyfrowym utrwalaniu unikatowych pamiątek z Mobilnym Centrum Digitalizacji
Spotkanie będzie okazją do rozmowy o Mobilnym Centrum Digitalizacji, które wkrótce rozpocznie prace terenowe na obszarze województwa śląskiego.

Mobilne Centrum Digitalizacji to inicjatywa Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego realizowana w ramach projektu „Śląskie Digitarium. Digitalizacja i udostępnienie zasobów kultury województwa śląskiego”. Na jego potrzeby powstaje specjalny samochód dostosowany do potrzeb digitalizacji w terenie, z zamontowanymi urządzeniami technicznymi.

Uczestniczki i uczestnicy spotkania posłuchają o projekcie oraz samej digitalizacji. Będą mogli zadać pytania oraz zgłosić się do dalszej współpracy.

Podejmując współpracę z Mobilnym Centrum Digitalizacji, będzie można nieodpłatnie zdigitalizować, czyli wykonać cyfrową odbitkę unikatowych pamiątek ze zbiorów z instytucji oraz indywidualnych osób. MobiDIG w postaci cyfrowej chce zachować Dziedzictwo materialne (książki, fotografie, pamiątki rodzinne i przedmioty, mała architektura – ciekawe budynki, izby regionalne, tradycyjny wystrój) oraz Dziedzictwo niematerialne (zwyczaje świeckie i sakralne, tradycje, opowieści, wspomnienia i indywidualne historie mieszkańców województwa śląskiego).

Wszystkie zeskanowane pamiątki za zgodą i wiedzą ich właścicieli będą dostępne dla wszystkich na portalu Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, zarządzanej przez Bibliotekę Śląską.

Prowadzenie: Łukasz Dziuba – Kierownik Działu Mobilne Centrum Digitalizacji Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące