spotkanie

Przed pierwszym gwizdkiem sezonu
spotkanie z Maximilianem Kothnym, członkiem zarządu Klubu Piłkarskiego GKS Tychy
Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z członkiem władz tyskiego klubu tuż przed rozpoczęciem wiosennej części ligowego sezonu.

Rok 2023 wiele zmienił w tyskiej drużynie – większościowym akcjonariuszem Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. została spółka Tychy Investment Company Limited z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Zmiana właściciela wywołała wiele sprzecznych opinii wśród kibiców. Jedni wskazywali, że klub już dawno powinien przestać działać na garnuszku miasta. Inni poddawali w wątpliwość dotychczasowe osiągnięcia kilku europejskich drużyn, w które wcześniej zainwestowali obecni akcjonariusze KP GKS Tychy. Jednak w sezonie 2023/24 prowadzony przez nowego trenera i znacznie odmłodzony zespół spisuje się więcej niż dobrze, zajmując przed wiosenną rundą miejsce w czołówce I ligi, z szansami na awans do ekstraklasy.

Z Maximilianem Kothnym, członkiem zarządu KP GKS Tychy S.A. i pozostałymi gośćmi spotkania, tuż przed rozpoczęciem wiosennej części ligowego sezonu, porozmawiamy o celach, ambicjach i problemach klubu. Z pewnością nie zabraknie też pytań ze strony publiczności.

Maximilian Kothny urodził się w 1996 roku w Monachium. Zanim został członkiem władz tyskiego klubu, był prezesem Türkgücü München (Niemcy) oraz doradcą zarządu AS Nancy (Francja).

Julius Ertlthaler to austriacki pomocnik, który zimą podpisał kontrakt z GKS–em Tychy. Parafowana z zawodnikiem umowa obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. 26–letni piłkarz został wykupiony z klubu WSG Tirol, rozgrywającego swoje spotkania w austriackiej Bundeslidze. Reprezentował także kadrę Austrii U-21.

goście: Maximilian Kothny (członek zarządu Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A.) i Julius Ertlthaler (piłkarz GKS–u Tychy)
prowadzi: Tadeusz Musioł (Polskie Radio Katowice)

fot. Maximilian Kothny i Piotr Włodek, fot. Łukasz Sobala / Tyski Sport

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach