musical

X Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST / edycja Tuwim
„Projekt Tuwim”
reż. Olaf Lubaszenko
„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki.

Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.

Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście! Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo 🙂

Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?
Jak wygląda „kosmos”?
Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki?
Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru.

Nie lada gratka czeka również podczas przedstawienia na Widzów dorosłych! W spektaklu usłyszeć można kultowe głosy znane ze szklanego ekranu. Jaką rolę pełnią w spektaklu Karol Strasburger i Dariusz Szpakowski? Przyjdźcie na „Projekt Tuwim” i przekonajcie się sami. Serdecznie zapraszamy!

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl ma charakter edukacyjny, realizuje punkty podstawy programowej z takich przedmiotów jak – przede wszystkim – język polski oraz edukacja przyrodnicza czy muzyczna. Podczas spektaklu uczniowie wysłuchają ciekawych interpretacji i nowoczesnych adaptacji wierszy Juliana Tuwima – poety, którego twórczość skierowana do najmłodszych znajduje się na liście lektur. Będą mieli okazję również przećwiczyć swój świadomy i uważny odbiór przedstawienia teatralnego. Co więcej, aktorzy nauczą widzów rozpoznawać gatunki niektórych roślin, czego naukę również przewidziano w podstawie programowej w zakresie rozumienia środowiska przyrodniczego. Wyjście klasowe na „Projekt Tuwim”, to wzięcie udziału w wydarzeniu artystycznym (także muzycznym), w którym aktorzy burzą czwartą ścianę teatru i nawiązują kontakt z publicznością.

Spektakl oparty jest na twórczości Juliana Tuwima.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska i Honorata Paprot
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot

Obsada:
Wychowawczyni: Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Stanisław Banasiuk
Uczennica Hania: Joanna Balasz
Uczennica Mania: Agata Puterko
Uczeń Janek: Michał Lupa
Uczeń Franek: Michał Kucharski

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach