pokaz filmu

Kino FreeLove
„Powrót do tamtych dni” (2021)
reż. Konrad Aksinowicz
Fabuła przeniesie nas do przełomu lat 80. i 90., kiedy to triumfy święciły filmy nagrywane na kasety VHS, luksusem były zakupy w Pewexie, a młodość miała smak gumy balonowej Donald. Czy powrót do tamtych dni będzie tak słodki jak ona?

Podczas kolejnej odsłony cyklu Kina FreeLove zmierzymy się z trudną i niepokojącą fabułą dramatu obyczajowego, w której mimo spotkania dwóch światów: zachodniego dobrobytu ze spragnionym koloru wschodnim podwórkiem, nadzieja na lepsze jutro zostaje przyparta do muru przez polską mentalność i przykrą rzeczywistość.

Fabuła:
Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

scenariusz i reżyseria: Konrad Aksinowicz
gatunek: dramat obyczajowy
produkcja: Polska
premiera: 22 września 2021 (Światowa) 10 grudnia 2021 (Polska premiera kinowa)

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach