festiwal

XL Festiwal Szantowy
Port Pieśni Pracy 2024
Ahoj Tychy! Nadpływa Port Pieśni Pracy – tyski Festiwal Szantowy. Prezydent Miasta Tychy Maciej Gramatyka zaprasza wszystkich fanów morskiej żeglugi na 40. edycję Festiwalu, która w tym roku potrwa trzy dni i zagości w dwóch lokalizacjach.

Z wielką radością Miejskie Centrum Kultury w Tychach wraz z zespołem Perły i Łotry – gospodarzem wydarzenia, zapraszają na pierwszy dzień Festiwalu Szantowego Port Pieśni Pracy!

Przygotujcie się na niesamowitą atmosferę, pełną morskich opowieści i dźwięków, które porwą Wasze serca w dalekie rejsy. Czekają na Was występy znakomitych zespołów szantowych, niezapomniane koncerty, a także liczne atrakcje towarzyszące.

Niech ten dzień będzie okazją do spotkania się, wspólnego śpiewania i celebracji piękna muzyki szantowej. Zabierzcie ze sobą znajomych i rodzinę – im nas więcej, tym weselej!

Na otwarcie o godz. 19.00 zaśpiewają dla Nas Perły i Łotry, by tym samym przywitać i ugościć wszystkich zaproszonych artystów i zgromadzonych widzów. Następnie wystąpi Orkiestra Samanta, która zaprezentuje się w żywiołowej mieszance folk-rockowej muzyki, okraszonej barwnymi opowieściami. Na koniec pierwszego dnia Festiwalu zaśpiewa świetnie znany tyszanom zespół Banana Boat – sekstet wokalny, którego zainteresowania muzyczne krążą wokół neo-szant oraz autorskiej interpretacji szant klasycznych.

Do zobaczenia na Festiwalu!

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach