koncert

XXXII Tyskie Wieczory Kolędowe
Piwnica pod Baranami. Kolędy i pastorałki
To już ponad 66 lat działalności twórczej historycznego Krakowskiego Kabaretu „Piwnica pod Baranami”, w której powstawały znane piosenki, krótkie formy sceniczne i widowiska plenerowe.

Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny koncert świąteczny jest „magia”. Już sam tytuł koncertu jest zimowy i magiczny, otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Muzyka od samego początku wprowadza słuchacza w tajemniczy świat, a kolejne etapy widowiska odkrywają 66-letnią historię krakowskiej legendy. Wszystko to potęguje fakt, iż Piwnica obchodzi w tym roku 66-lecie, co każe spodziewać się dodatkowych niespodzianek podczas występu.

Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy, galicyjskie wino. To obrazy, które zimową porą towarzyszą świątecznym koncertom Piwnicy Pod Baranami. Spektakle legendarnej Piwnicy gromadzą od wielu lat tysiące widzów pragnących zatopić się w nastrój krakowskiej cyganerii i magiczny świat sztuki. Zespół Piwnicy rozpoczął sześćdziesiąty piaty sezon swojej działalności, kultywując w swoim przesłaniu najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojennych, jak i tego bardziej współczesnego. Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Tamary Kalinowskiej, Leszka Wójtowicza do tekstów, wybitnych poetów polskich i zagranicznych. Ten niezwykły występ dziesiątek lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą. Co roku prezentują nowy repertuar. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w koncercie 20 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach