pokaz filmu

Kino FreeLove
„Piosenki o miłości” (2021)
reż. Tomasz Habowski
Idealna sceneria na randkę nie istnieje? To mamy propozycję. Sens pod gołym, rozgwieżdżonym niebem w scenerii ogrodu, romantyczny dramat (choć współczesny, to czarno-biały), leżaki, kocyk a ponadto wstęp wolny!

Fabuła niby osadzony we współczesnych realiach, ale czy historia nie jest nam wszystkim znana od wieków? Czy Film, w którym (upraszczając) zakochani w sobie biedna Ona i pochodzący z elity On, spotykający wiele przeszkód na drodze do miłości, może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Zdecydowanie, ponieważ debiut reżysera Tomasza Habowskiego dalece odbiega od banału i sztampy, o które z pewnością było łatwo, ale o tym muszą Państwo przekonać się sami podczas seansu plenerowego w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Fabuła:
Alicja (Justyna Święs) jest dziewczyną z bloku w małym mieście, Robert (Tomasz Włosok) pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa, tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

scenariusz i reżyseria: Tomasz Habowski
gatunek: dramat
produkcja: Polska
premiera: 20 września 2021 (światowa) 25 marca 2022 (Polska – premiera kinowa) nagrody Film dostał 4 nagrody i 3 nominacje

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach