festyn

Metropolitalne Święto Rodziny 2022
Piknik rodzinny
Po raz kolejny Parafia bł. Karoliny wraz z Ośrodkiem Christoforos przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tychach organizuje w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny piknik rodzinny.

Tegorocznym hasłem imprezy jest Rodzina – źródło pokoju. Pragniemy spojrzeć na rodzinę, jako bezpieczną przystań, bo to właśnie w rodzinie wspieramy się w trudnych czasach, wymieniamy doświadczeniami, budujemy poczucie odpowiedzialności za siebie, jak i za drugiego człowieka.

Program:
15.15 zabawy dla dzieci z DJ Januszem
15.30 prezentacja wozów Staży Pożarnej
15.30 pojazdy policyjne oraz konkurencje sportowe (boisko duże)
16.00 mecze piłki nożnej (boisko wielofunkcyjne)
16.45 występ Raisy Miszteli
18.00 występ zespołu Universe:
Henryk Czich – wokal, instrumenty klawiszowe
Wojciech Wesołek – wokal, gitara
Damian Filipowski – gitara
Marek Kopecki – gitara basowa
Grzegorz Krzykawski – perkusja
Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe

A także: animacje oraz konkursy dla dzieci, mini zoo, dmuchańce oraz strefa gastronomiczna.

Raisa Misztela urodziła się 60 lat temu w Doniecku (Ukraina). Tam śpiewała w zespole Promiń koncertując w kraju i za granicą. Z grupą zdobyła nagrodę Grand Prix w Bułgarii w Złotych Piaskach w 1983 roku. Za mąż wyszła za polskiego zapaśnika Józefa Misztelę, który przyjechał do Doniecka na zawody. Obecnie mieszkają od ponad 40 lat w Tychach i wspólnie prowadzą znaną w mieście piekarnio-cukiernię. Raisa Misztela ma za sobą bogatą historię występów w konkursach muzycznych. W 2003 roku wzięła udział w programie Droga do gwiazd prowadzonym przez Zbigniewa Wodeckiego, gdzie zaśpiewała między innymi przed Ewą Bem utwór Ałły Pugaczowej „Stary zegar”.  W 2007 roku wydała płytę Panta Rei. W 2012 brała udział w konkursie Must Be The Music. Ogromny sukces dopiero osiągnęła w programie TVP 2 The Voice Senior, gdzie doszła do ścisłego finału.

Universe, to już zespół legendarny. Od czasu debiutu w 1983r. – kiedy duet Mirosława Breguły i Henryka Czicha podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon” – zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty i jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach