panel dyskusyjny

XIII Tyski Festiwal Performance / Reprodukcje Rekonstrukcje
Panel dyskusyjny. Omówienie performansów dnia
Moderatorzy: Julia Kurek, Grzegorz Borkowski, Łukasz Głowacki
Ta część festiwalu pozwala na ewaluację tego, co do tej pory wydarzyło się podczas performansów i przedsykutowanie poszczególnych występów w oparciu o własny punkt widzenia.

Julia Kurek (Radom / Szczecin, 1984)
Kierowniczka Pracowni Transmediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Tytuł doktora habilitowanego uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2018 roku, doktora w 2015 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – studia doktoranckie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – studia magisterskie. Artystka wizualna, performerka, autorka prac wideo i instalacji. Intensywnie działa w przestrzeniach wystawienniczych. Brała udział w wielu wystawach, festiwalach i przeglądach sztuki m.in.  w Anglii, na Białorusi, w Brazylii, Chorwacji, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, na Islandii, w Izraelu, Japonii, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Stanach Zjednoczonych, Szkocji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanie, Turcji, Włoszech i Polsce.

Łukasz Głowacki (Namysłów, 1964)
Studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku w pracowniach prof. Kazimierza Ostrowskiego i prof. Hugona Laseckiego. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1990 r. w pracowni prof. Hugona Laseckiego. Zajmuje się malarstwem, działaniami performance, tworzy obiekty, instalacje oraz videoart. Jego prace są minimalizującymi kinetycznymi obiektami, dysponującymi potencjałem performatywności, a ich pozorna abstrakcyjność jest reaktywnym kontekstem do otaczającego świata. W działaniach performance łączy poszukiwania ekspresji wyrazu egzystencji człowieka ze statusem dzieła sztuki. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz festiwalach performance, autor kilkunastu wystaw indywidualnych.

Grzegorz Borkowski (Warszawa)
Kurator i krytyk sztuki, redaktor naczelny artystycznego pisma „Obieg” w latach 1993-2015; kurator wystaw w CSW Zamek Ujazdowski i innych ośrodkach sztuki, m.in: „Idee poza ideologią” (1993), „Refleksja konceptualna w sztuce polskiej. Bieżące praktyki, ruchome horyzonty” (1999), „The Club” (2004), „Reversed Art Engineering” (2007), „Diagram – Jerzemu Ludwińskiemu” (2010), „Co jest społeczne?” (2015), „Przedmioty aktywne” (2018) „Dyfuzje czasu” (2019), „Przestrzeń zamknięta. Historia opowiadana” (2020), „Człowiek w teatrze życia codziennego” (2020). W 2021 roku kurator wystaw indywidualnych: Ewy Bloom Kwiatkowskiej, Włodzimierza Borowskiego i Fredo Ojdy.

Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
Wydarzenie organizowane jest ze środków miasta Tychy

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach