koncert

Polish Sounds
Pablopavo i Ludziki
Na koncercie w ramach serii Polish Sounds wystąpi legenda polskiej muzyki alternatywnej – Pablopavo i Ludziki. Paweł Sołtys to laureat Paszportów Polityki, Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego, nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

„Widzę jak w Hydro tańczy dziś tłum / Jakby nic nigdy nie miało skończyć się” – to wers jednej z piosenek z Mozaiki, najnowszego albumu Pablopavo, bardzo charakterystyczny dla tego artysty. Paweł Sołtys to wokalista i pisarz, muzyk związany m.in. z grupami Vavamuffin i Zjednoczenie Soundsystem. Jest wnikliwym obserwatorem, surowym sędzią i czułym narratorem. Pesymistą kochającym ludzi. Tę szczególną twórczą optykę znamy zarówno z jego książek (nagradzanych Mikrotyków i Nieradości), jak i tekstów piosenek, doskonale korespondujących z porywającym, ale nasyconym melancholią akompaniamentem Ludzików.

Ostatni jak dotąd album Pablopavo i Ludzików, zatytułowany Mozaika, ukazał się wiosną 2022 r. i mimo tanecznych rytmów jest – jak zauważył recenzent portalu Interia – „płytą zgorzkniałą, nad którą unosi się dym samotnie wypalanych papierosów”. Cóż, jakie czasy, taka zabawa.

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące