spotkanie

„Ostatni Mohikanin” futsalu
spotkanie ze Zbigniewem Modrzikiem, bramkarzem GKS-u Tychy
Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z futsalowym bramkarzem, który postanowił zakończyć karierę sportową.

Kibice halowej odmiany piłki nożnej żartowali czasem, że w życiu są trzy pewne rzeczy: podatki, śmierć i Modrzik w bramce futsalowej drużyny GKS-u Tychy. Zbigniew Modrzik grał na pozycji bramkarza w latach 1997–2022. W ostatnim czasie coraz częściej zastępowali go młodsi zawodnicy, ale dopiero teraz – w wieku 51 lat – postanowił definitywnie zakończyć karierę sportową. Spotkanie z udziałem także zaproszonych gości i kibiców będzie okazją do wspomnień o sportowym życiu popularnego „Zbynka”. Pomogą w tym rozmowy, ale też prezentacja zdjęć i filmów.

Zbigniew Modrzik grał na pozycji bramkarza w latach 1997–2022. Uprawianie sportu zaczął od piłki ręcznej, również jako bramkarz, występował nawet na poziomie II ligi w barwach MK Górnika Katowice. W wieku 26 lat zaczął grać w futsal w barwach Skały–Interu Tychy, z którą wywalczył awans do elity. Zbigniew Modrzik przez niemal całą karierę był związany z tyskimi klubami, poza Skałą–Interem również z Rodakowskim Tychy, a przede wszystkim GKS–em Tychy. W dorobku ma 299 rozegranych meczów w Futsal Ekstraklasie, co jest do dziś rekordem na tym szczeblu rozgrywek. Zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w barwach Inpulsu Siemianowice, dwukrotnie zagrał w reprezentacji kraju.

fot. Zbigniew Modrzik

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach