spotkanie

Osiedle A, czyli pierwsze
spotkanie wokół publikacji
Bohaterką spotkania będzie dopiero co wydana książka „Osiedle A, czyli pierwsze“, która inicjuje serię wydawniczą „Historia mówiona“.

Najnowsza publikacja Muzeum Miejskiego w Tychach powstała w ramach projektu historii mówionej, zrealizowanego w 2021 roku na 70-lecie osiedla A. Zawiera jedenaście wypowiedzi dawnych i współczesnych mieszkańców i mieszkanek osiedla A oraz osób, które budowie tzw. Nowych Tychów przyglądały się z sąsiedzkiej perspektywy. Zilustrowana jest archiwalnymi fotografiami z rodzinnych zbiorów rozmówczyń i rozmówców oraz współczesnymi fotografiami Artura Pławskiego. Jako taka pozwala cofnąć się do początków miasta oraz zachęca do postawienia pytań o to, jak zmieniło się najstarsze tyskie osiedle, jak my sami się zmieniliśmy?

rozmówcy: Marcin Jarząbek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Zakład Antropologii Historycznej), Adam Kowalski (dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie) i Anna Kura (Muzeum Miejskie w Tychach)
prowadzenie: Ewelina Lasota (Muzeum Miejskie w Tychach)

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, zwiedzając wystawę, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące