warsztaty

Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości
Osiedla U, T, W i Z wczoraj i dziś
kameralne warsztaty fotograficzne
Sobotnie przedpołudnia warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii.

Uczestnicy zobaczą, jak z biegiem lat zmieniały się Tychy i ich otoczenie. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, odnaleźć dawne kadry i tym samym rozwiązać fotograficzne zagadki.
Spacer to też okazja do rozmowy o historii Tychów, ich architekturze, założeniach urbanistycznych, zmianach i ich konsekwencjach, o tym jaką wagę ma fotografowanie przestrzeni. Działanie pokazuje także, że każdy mieszkaniec może być dokumentalistą, a jego prywatne zbiory mają wartość i mogą wpłynąć na postrzeganie dziejów miasta. Mini-wystawa prezentująca efekty działań, która powstanie po spacerze, stanowić będzie zaproszenie do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.
Efekty pracy uczestników staną się ważnym uzupełnieniem miejskiego archiwum, kolejnym przyczynkiem do archiwalnego zbioru, w ślad za ósemką fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989. Być może nowe kadry będą bazą do podobnych działań kolejnego pokolenia za 20-30 lat…

Co zabrać ze sobą: smartfon lub cyfrowy aparat fotograficzny
Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna
Przewidywany punkt końcowy: okolice hotelu Piramida

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze i warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach