koncert

Ornette
Grzegorz „Ornette” Stępień to basista, który w latach 2002-2020 współtworzył zespół Oddział Zamknięty. Podczas swojej kariery artystycznej współpracował i koncertował z czołówką polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Koncert Ornette to nowa jakość klasycznego rock and rolla. Zapraszamy! Poczuj to na własnej skórze i nie słuchaj muzy w chmurze.

 

W latach 1996-2000 Grzegorza „Ornette” Stępnia można było zobaczyć m.in. w składach z Andrzejem Chochołem, Krystyną Prońko, Adamem Wendt, Aleksandrem Koreckim, Henrykiem Gembalskim, Michałem Zduniakiem, z którymi tworzył różne formy jazzowe, fusion i free.
W latach 2000-2001 zasilał gwiazdy muzyki pop i funky, supportując takie zespoły, jak The Brand New Heavies czy Texas. Dołączył również do europejskiej trasy formacji z San Francisco Rot Host, dając koncert na festiwalu „Vilnius Days” w Wilnie oraz koncertach na Węgrzech, w tym dla muzycznej MTV w Budapeszcie. Podczas trasy nawiązał współpracę z amerykańsko-włoską formacją, nagrywając w berlińskim studio epkę „Sub Masters”. W 2002 został basistą Oddziału Zamkniętego, z którym zagrał ponad 2 tysiące koncertów, m.in. przed zespołami: Guns and Roses, Scorpions, Alphaville. W międzyczasie udzielał się również jako muzyk sesyjny nagrywając i współtworząc wydawnictwa z takimi artystami, jak Liam Mcmhurri, Atma Anur, Andrzej Urny, Ryszard Sygitowicz, Artur Malik, Krzysztof Misiak, Jacek Krzaklewski, Mieczysław Jurecki i inni.
Album „Twarzą w twarz”, który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. W 2018 roku został zaproszony do nagrania utworu „Durna Piosenka” na składankę z okazji obchodów 30 lat zespołu Big Cyc, pośród takich gwiazd, jak Wilki, Enej, Renata Przemyk czy Piersi.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Underground Pub