Scena Młodego Widza - spektakl ONLINE
OPOWIEŚCI STAREGO KREDENSU – Teatr pod Orzełkiem
Teatr Mały 4 grudnia o godzinie 9:30 zaprasza wszystkie dzieci na spektakl ON LINE, realizowany w ramach Sceny Młodego Widza. Przedstawienie OPOWIEŚCI STAREGO KREDENSU – Teatr pod Orzełkiem, będzie udostępnione na YouTube Teatr Mały Tychy

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z roztargnioną asystentką panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu , który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Chlebowa Kromka ożywa i nuci pieśń o Złotej Kaczce pływającej po podziemnym stawie, zaś kuchenny ręcznik po zawiązaniu supełków zamienia się w lalkę biednego Jasia marzącego o legendarnym bogactwie. W trakcie spektaklu dzieci składają rycerskie ślubowanie przez co powiększa się Zakon Rycerzy Grzeczności.
Muzykę do spektaklu napisała Agnieszka Glińska.

Czas trwania: 45 minut

UWAGA! Spektakl zaprezentowany zostanie „na żywo” na scenie Teatru Małego i transmitowany ON LINE na naszym kanale You Tube. Zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa w wydarzeniu.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr Mały w Tychach