warsztaty

Ogród balsamiczny
warsztaty artystyczne dla farmaceutek i farmaceutów z Agatą Szymanek
Praca w aptece wiąże się z dużą odpowiedzialnością. To też codzienne zmaganie się z wieloma pacjentami oraz wyczerpujące nocne dyżury. Przy czym wiedza farmaceutek i farmaceutów, którą muszą systematycznie poszerzać, a także trudne studia, nie decydu

Celem warsztatów artystycznych dla farmaceutek i farmaceutów jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na warunki pracy w aptekach. Warsztaty w dużej części będą oparte na wspólnych rozmowach i dzieleniu się doświadczeniami. Punktem wyjścia staną się zielniki i ulubione rośliny lecznicze oraz powrót do opowieści i anegdot z czasów studiów farmaceutycznych. Uczestniczki i uczestnicy zostaną zaproszeni do krótkich wywiadów, a fragmenty ich wypowiedzi wejdą w skład darmowej publikacji, dystrybuowanej podczas wystawy „Farmaceutka”. Wypracują także wspólnie element (plakat, rysunek, obiekt, inne dzieło sztuki), który pozwoli zwrócić uwagę na sytuację osób zatrudnionych w aptekach. Warsztaty mają być również formą wsparcia, które może przyczynić się do zaczerpnięcia nowych, kreatywnych sił. W warsztatach artystycznych mogą uczestniczyć farmaceutki i farmaceuci w każdym wieku, mieszkanki i mieszkańcy województwa śląskiego.

Warsztaty są częścią projektu „Farmaceutka” prowadzonego przez artystkę Agatę Szymanek. Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury 2020.

prowadzi: Agata Szymanek – urodzona w 1990 roku, mieszka i pracuje w Mysłowicach. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie uzyskała stopień doktorski. Jej podstawowym medium jest malarstwo, które traktuje jako formę refleksji nad ogromem zjawisk i bodźców kształtujących relacje człowieka z resztą świata ożywionego. Najważniejsze jest dla niej pobudzanie wrażliwości społecznej, nauka odczuwania i rozumienia natury. Inspiracji szuka w starych albumach przyrodniczych i geograficznych. Kolaże, będące projektem pracy artystycznej, scala z napotkanych fragmentów/resztek. Ostatecznie projekty przenosi na płótna w dużym formacie. Jest autorką publikacji „Ćwiczenia duchowe” wydanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach w 2020 roku. Swoje prace prezentowała w instytucjach i galeriach takich jak: Hornsey Town Hall Arts Centre (Londyn), BWA Awangarda (Wrocław), Galeria Bielska BWA (Bielsko–Biała), Rondo Sztuki (Katowice), Christmas Steps Gallery (Bristol), Kolonia Artystów (Gdańsk), Muzeum Śląskie (Katowice), DUMBO Arts Festival (Nowy Jork).

zapisy: Agata Szymanek, e–mail: donarossa@gmail.com
liczba uczestników ograniczona

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach