spotkanie

Ogólnopolski Tydzień Wege
Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca kuchnię roślinną i weganizm w Polsce. Jej tegoroczna edycja odbędzie się 20 do 26 maja i po raz pierwszy zawita do Tychów. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tychy Maciej Gramatyka.

Ogólnopolski Tydzień Wege od 18 lat skutecznie promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, troskę o naszą planetę, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. Wydarzenia odbywające się podczas tej imprezy skierowane są do wszystkich, którym leży na sercu los zwierząt i środowiska oraz chcą zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia.

Uczestnicy Tygodnia Wege dowiedzą się więcej o kuchni roślinnej , spróbują przepysznych potraw, rozwiną swoją wiedzę na temat weganizmu, a także posłuchają głosu ekspertów. Oczywiście nasza impreza to także doskonała okazja do poznania innych osób, które podzielają nasze wartości i którym zależy na lepszym świecie. Będzie się działo naprawdę dużo! – zapowiada Magdalena Góra, koordynatorka ogólnopolskich obchodów wydarzenia.

W poniedziałek 20 maja 2024 roku w Kinie Andromeda odbędą się dwa wykłady interaktywne prof. Piotra Skubały na temat tego, jak umiar i dieta roślinna mogą ratować świat (godz. 18.00 – Umiar ratunkiem dla Planety Ziemia, godz. 19.00 – Dieta roślinna ratunkiem dla Planety Ziemia). Będzie okazja do odwiedzenia wystawy plansz wystawy Wege dla klimatu, do indywidualnej rozmowy na temat tego, jak zmienić swoją dietę, poznania materiałów i kampanii Fundacji Viva oraz dołączenia do lokalnej grupy wolontariuszy, która właśnie powstaje w Tychach.

Nieodłącznym elementem wydarzenia będzie oczywiście nieodpłatna degustacja potraw wegańskich serwowana z roślinnego foodtracka na Placu Baczyńskiego.

Głównym partnerem wydarzenia ponownie została sieć sklepów Biedronka, która specjalnie na tę okazję przygotuje promocję na wegańskie produkty marki Go Vege. Okazji do spróbowania roślinnych przysmaków nie zabraknie, ponieważ jak co roku imprezę wesprze liczne grono firm, które w swojej ofercie mają wegańskie zamienniki mięsa i nabiału.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Fundacja Viva