fot. Maciej Kuszela
Odsłonięcie muralu Ryszarda Riedla
CZARY MURY - Marta Piróg i Marek Grela
Pracę duetu Czary-Mury mieszkańcy naszego miasta obserwują na bieżąco, jednak jaki będzie końcowy efekt przekonamy się 4 września o godz. 15.00 przy ul. Filaretów 15. Serdecznie zapraszamy!

Koncepcja powstania muralu Ryszarda Riedla – legendarnego wokalisty zespołu Dżem w sercach nie tylko fanów, ale także mieszkańców miasta kiełkowała już od dawna. Za sprawę postawili zabrać się Marta Piróg i Marek Grela – duet artystyczny Czary-Mury, który końcem 2019 r. przedłożył prezydentowi własną koncepcję malowidła.
Okazją do wykonania dzieła stał się organizowany w mieście festiwal “Rock na Plaży”, który co roku gromadził na Dzikiej Plaży Paprocany tłumy fanów z całej Polski zespołów Dżem, Cree oraz Ryśka Riedla. Tegoroczna edycja, z uwagi na wciąż trwającą pandemię, nie pozwoliła na organizację wydarzenia w dotychczasowej formule. Pojawiła się jednak przestrzeń, aby upamiętnić kultową dla miasta postać Ryszarda Riedla.

Symboliczne otwarcie muralu rozpocznie się o godzinie 15.00. Oprócz autorów Czary-Mury: Marty Piróg i Marka Greli pojawią się także specjalnie zaproszeni goście:
Sebastian Riedel – muzyk, wokalista, kompozytor, dziedzic talentu Ryszarda Riedla;
Maciej Kuszela – fotograf, którego zdjęcie stało się inspiracją do powstającej sylwetki Ryszarda Riedla;

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach