warsztaty

O choinka!
świąteczne kameralne warsztaty manualne
W przedświąteczny czas, w przerwie między przygotowaniami, zapraszamy na niespieszne późne popołudnie spędzone na rozmowach i wspomnieniach oraz przygotowywaniu własnoręcznych ozdób z dawnych lat.

Gdzieś w albumach lub komputerowych archiwach czają się niezwykłe fotograficzne pamiątki. Na nich ciche bohaterki, wystrojone w bombki pamiętające dziecięce lata i ozdoby własnej roboty. Choinki małe i duże, „barokowe” i oszczędne, migoczące światełkami, czasami pokryte watą imitującą śnieg. Być może w tej grudniowej aurze napotykacie stare zdjęcia dokumentujące świąteczne wspomnienia, a z pudełek z ozdobami zerkają Jacek i Agatka lub muchomorek?

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą archiwalnych fotografii z choinką w tle i ulubionych ozdób, nośników wspomnień.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

więcej infromacji: www.muzeum.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach