spektakl

H. Ch. Andersen
„Nowe szaty króla”
Teatr BELFEgoR: reż. S. Żukowski, P. J. Adamczyk
Zapraszamy na premierowy spektakl pt. „Nowe szaty króla” w reż. S. Żukowskiego i P.J. Adamczyka zrealizowany z okazji 35-lecia Teatru Alternatywnego BELFEgoR.

Artysta ma obowiązek mówić prawdę. Jeżeli król jest nagi, to nie można chwalić jego szat. Wiedział o tym H.Ch. Andersen, wiedzą także twórcy Alternatywnego Teatru „BELFEgoR”, którzy na trzydziestopięciolecie istnienia zespołu, osiadłszy wreszcie w stałej siedzibie przy ul. Niepodległości 32 (tzw. dawny WSZiNS), przygotowali adaptację baśni „Nowe szaty króla”.

Napisania scenariusza i reżyserii podjęli się założyciel „Belfegora” Sławomir Żukowski wraz z wieloletnim aktorem zespołu Piotrem Adamczykiem. Żukowski jest także twórcą scenografii. Kolejny niezwykle doświadczony aktor tej grupy Wojciech Wieczorek nie dość, że wcieli się w rolę Błazna (Stańczyka), to przetłumaczył fragmenty tekstu księdza Jędrzeja Kitowicza na język śląski, aby móc na scenie dialogować z zaproszonym gościem – Krzysztofem Hanke. Kolejnym gościem jubileuszowego występu będzie, współpracujący już wcześniej z „Belfegorem” mim Ireneusz Krosny. W role Dworu, Tkaczy i Echa wcielą się niezwykle utalentowani i popularni tyscy aktorzy: Maja Chaba, Daria Hirsekorn – Sala, Magdalena Imiełowska, Julia Janas, Anna Porembska, Piotr Józef Adamczyk, Henryk Bielas, Piotr Rybak, Sebastian Rzeźnik oraz uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach.
Paradę na cześć nowych szat króla, którą tworzą tyskie zespoły artystyczne przygotowała Olya Sologub, a nad całością czuwa inspicjentka – Agnieszka Gąsiorowska.

Producentem wykonawczym jest Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra z Tychów.

Spektakl został dofinansowany przez Miasto Tychy w ramach dotacji z Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Partner: Teatr Mały w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra