spektakl

Gościnnie
„Nowe szaty króla”
reż. Sławomir Żukowski, Piotr Adamczyk, Teatr BELFEgoR, Tychy
Zapraszamy na spektakl „Nowe szaty króla”, zrealizowany z okazji 35-lecia istnienia Teatru Alternatywnego BELFEgoR

Artysta ma obowiązek mówić prawdę. Jeżeli król jest nagi, to nie można chwalić jego szat. Wiedział o tym H.Ch. Andersen, wiedzą także twórcy Alternatywnego Teatru „BELFEgoR”, którzy na 35-lecie istnienia zespołu, osiadłszy wreszcie w stałej siedzibie na ul. Niepodległości 32 (tzw. dawny WSZiNS), przygotowali adaptację baśni „Nowe szaty króla”.

Napisania scenariusza i reżyserii podjęli się założyciel „Belfegora” Sławomir Żukowski wraz z wieloletnim człokiem zespołu Piotrem Adamczykiem. Żukowski jest także twórcą scenografii.
Kolejny niezwykle doświadczony aktor tej grupy Wojciech Wieczorek nie dość, że wcieli się w rolę Błazna (Stańczyka), to przetłumaczył fragmenty tekstu księdza Jędrzeja Kitowicza na język śląski, aby móc na scenie dialogować z zaproszonym gościem – Krzysztofem Hankem. W role Dworu, Tkaczy i Echa wcielą się niezwykle utalentowani i popularni tyscy aktorzy.

Obsada:
Maja Chaba
Daria Hirsekorn-Sala
Magdalena Imiełowska
Julia Janas
Anna Porembska
Piotr Józef Adamczyk
Henryk Bielas
Piotr Rybak
Sebastian Rzeźnik
oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Tychach

Paradę na cześć nowych szat króla, którą tworzą tyskie zespoły artystyczne, przygotowała Olya Sologub, a nad całością czuwa inspicjentka – Agnieszka Gąsiorowska.

Producentem wykonawczym jest Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra z Tychów.

Spektakl współfinansowany jest przez Tyskie Inicjatywy Kulturalne.

Partner: Teatr Mały w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Teatr alternatywny BELFEgoR