spotkanie

Nowe miasto. Nowe widzenie
spotkanie wokół publikacji
Bohaterką spotkania będzie dopiero co wydana książka fotograficzna „Nowe miasto. Nowe widzenie“, traktująca o współczesnych Tychach, która powstała we współpracy ze Szkołą Filmową im. K. Kieślowskiego w Katowicach.

W roku akademickim 2021/2022 studentki i studenci Szkoły Filmowej dokumentowali Tychy. Tworzyli pod okiem artysty Rafała Milacha oraz muzealniczki Eweliny Lasoty. Młodzi ludzie, oderwani od ekranów (po okresie zdalnego nauczania w czasie epidemii COVID-19), wyruszyli w miasto. W 2021 roku mijało 70 lat od rozpoczęcia jego budowy. Przeczuwaliśmy istnienie obszarów dotąd mało rozpoznanych. Powstała książka różnorodna formalnie i konceptualnie. Przedstawia takie tematy, jak nowa architektura czy tożsamość lokalna przejawiająca się w przywiązaniu do GKS-u Tychy. Tworzą ją prace Bartosza Gaczyńskiego, Pawła Grabarka, Tomasza Grzymały, Jakuba Kaźmierczaka i Anny Ryń.

opieka artystyczna, naukowa i techniczna: dr hab. Rafał Milach, prof. UŚ
opieka merytoryczna i koordynacja: Ewelina Lasota, adiunkt w Dziale Fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach
organizatorzy: Muzeum Miejskie w Tychach oraz Instytut Sztuk Filmowych i Teatralnych Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

więcej o projekcie fotograficznym Muzeum Miejskiego w Tychach i Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach. „Nowe miasto. Nowe widzenie”

goście: dr hab. Rafał Milach, prof. UŚ oraz twórczyni i twórcy zaangażowani w projekt: Paweł Grabarek, Anna Ryń, a także projektant publikacji Jan Piechota

 

fot. Anna Sielska

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach