warsztaty

Budżet Obywatelski
Naukowe tajemnice baniek
Prowadzenie: Laboratorium Pana Korka
Zapraszamy na cykl warsztatów naukowych dla dzieci! Na pierwszych zajęciach nie zabraknie eksperymentów z fizyki, chemii i techniki.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 13 lat na warsztaty naukowe prowadzone przez znaną i lubianą ekipę Laboratorium Pana Korka w ramach Budżetu Obywatelskiego! Cykliczne zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu (23 maja, 6 czerwca, 11 września, 10 października) na terenie Przedszkola nr 3 w Tychach, przy ul. Paprocańskiej 156.

Majowe spotkanie odbędzie się pod hasłem: naukowe tajemnice baniek.

Bańki mydlane znają się na matematyce! Okazuje się, że same potrafią wyliczyć taki kształt, by mieć jak najmniejszą powierzchnię. Bańkom nie obca jest także optyka, kiedy mienią się różnymi kolorami, mimo że do mydlin nie dodajemy barwnika. Te i inne zdumiewające właściwości baniek sprawdzicie na warsztatach z szaloną ekipą Pana Korka. Naukowcy zdradzą także swoją recepturę na płyn do dużych i trwałych baniek. Będziemy wspólnie wytwarzać różne bańki: okrągłe, kanciaste, dziurawe, małe, duże i ogromne. Do tych ogromnych baniek postaramy się wdmuchać wszystkich uczestników! Po warsztatach zostanie wam także pamiątka naukowa, dzięki której będzie można wykonywać eksperymenty w domu!

Na warsztaty zapraszamy dzieci od 6 lat wraz z opiekunami (liczba miejsc ograniczona).

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
tel.: 32 227 26 22, 691 770 344
klub@mck.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Wilkowyje MCK