warsztaty

Noc Muzeów 2023
Na co komu papier?
warsztaty dla dzieci i młodzieży
Warsztatowa propozycja tegorocznej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów, głównie dla najmłodszych, z inspiracji czułowską Fabryką Celulozy i Papieru.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży towarzyszące wystawie „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej”

Czym jest papier i jak powstaje? Jakie formy może przybrać? Po co nam wielkie maszyny do jego produkcji? I dlaczego do jego wytworzenia potrzebna jest woda?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą uczestniczki i uczestnicy warsztatów towarzyszących wystawie, na której prezentowane są wątki dotyczące historii Czułowa i Fabryki Celulozy i Papieru (dawna nazwa). W części warsztatowej uczestniczki i uczestnicy wytworzą swój własny dekoracyjny arkusz papieru i dowiedzą się o szczegółach jego powstawania.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie (udział płatny: 100 zł od grupy, maksymalna liczba uczestników i uczestniczek to 30 osób).

więcej o wystawie czasowej „W chacharskich mundurach. Czułów w latach II wojny światowej”

fot. projekt reklamy Fabryki Papieru i Celulozy w Czułowie autorstwa Alfonsa Wieczorka, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach