koncert

Koncerty Magdaleńskie
„Muzyczne mosty kultury”
Sentito Ensemble
Zapraszamy do wysłuchania drugiego w tym roku koncertu w ramach cyklu Koncertów Magdaleńskich. W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach wystąpi zespół Sentito Ensemble.

Trio powstałe w 2022 roku z inicjatywy Katarzyny Głowackiej – mezzosopranistki, Karoliny Jędrasik – flecistki i Joanny Duźniak – organistki. Pasja do muzyki organowej i kameralnej stała się dla nich przyczyną do poszukiwań nieznanych dotąd interpretacji, autorskich transkrypcji i świeżych brzmień.  Sercem zespołu są organy wybrzmiewające najpełniej w utworach solowych lub będące podstawą kameralnych rozmów między muzykami. Zespół ma na celu szerzenie treści chrześcijańskich i zaznajamianie słuchaczy z religijną twórczością przestrzeni wielu wieków. Dzięki temu w stałym programie koncertów znajdują się opracowania mistrzowskich dzieł wokalno-instrumentalnych z epoki baroku, klasycyzmu i romantyzmu, jak i prezentacja utworów o tematyce religijnej komponowanych współcześnie.

Katarzyna Głowacka – mezzosopran, studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu mgr Natalii Skryckiej.  Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach wokalnych pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in.: Mariusz Kwiecień, Cezary Szyfman. Bierze udział w licznych festiwalach i koncertach jako solistka oraz chórzystka. Występowała m.in  w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Karolina Jędrasik – studentka roku dyplomowego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fletu poprzecznego dr. Łukasza Zimnika. Doskonaliła swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich u światowej sławy flecistów takich jak: Silvia Careddu, Wally Hase, Mario Caroli. Brała udział w licznych projektach orkiestrowych i kameralnych, występując w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie, siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Warszawskiej Operze Kameralnej. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Joanna Duźniak (Widera) – organistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku organy – muzyka kościelna, pedagog Studium Muzyki Kościelnej im. ks. Roberta Gajdy w Katowicach. Laureatka wielu konkursów kompozytorskich, zdobyła m.in. II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Musica Sacra Nova 2020, I miejsce w 51. Konkursie Kompozytorskim Legnica Cantat 20202020 oraz I miejsce w V Konkursie Kompozytorskim na kolędę lub pastorałkę w Myślenicach (2019).

Sentito Ensemble w składzie:
Katarzyna Głowacka – mezzosopran
Karolina Jędrasik – flet poprzeczny
Joanna Duźniak – organy

W programie:

  1. J.S. Bach – Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust BWV 170 – Aria
  2. J. Pachelbel – Toccata in F
  3. J.S. Bach – Erbarme dich, mein Gott BWV 244 – Aria
  4. S. Moniuszko – Pieśń pokutna
  5. J. Reinberger – Suita c-moll op. 166, cz. I Preludium
  6. J.S. Bach – Kommt, Ihr Angefochtnen Sünder, BWV 30, nr 5
  7. F. Doppler – L’Oiseau des bois, Op. 21
  8. J. Duźniak – Virginum custos et pater
  9. L. Vierne – I Symfonia organowa, op. 14, cz. VI Finał

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach