koncert

Moskwa / The Thinners
Legendarny zespół polskiej sceny punkrockowej, który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej wystąpi w Tychach.

Zespół utworzony w 1983 r. przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumole to legenda polskiej sceny punkrockowej, który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 r. w składzie Paweł Gumola (wokal, gitara), Piotr Rogoziński (bas), Tomasz Groń (perkusja) i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski. Zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność w ówczesnych stacjach muzyki niezależnej.

W 1985 zespół wystąpił jako gwiazda festiwalu Jarocinie i wziął udział w filmie „Fala” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Film pokazywał Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu i zespół Moskwa. W następnym roku ekipa telewizji BBC nakręciła film o polskiej muzyce rockowej pt. „My Blood Your Blood” w reżyserii Andrzeja Kostenko, w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia.
„My Blood Your Blood” był wyświetlany w 50 krajach świata, natomiast „Fala” doczekała się premiery w kinach na terenie Polski . Moskwa brała jeszcze udział w filmach „Opowieści Harleya” (reż. Wiesław Helak) w 1988 r. oraz „Więcej Bluesa” (reż. Krzysztof Magowski).

Moskwa wystąpi w składzie:
Paweł Gumola – wokal, gitara
Kamil Rogiński – bas
Radek Jarzyna – perkusja

Zespół The Thinners powstał 1994 r. w Wodzisławiu Śląskim. W 2004 r. kapela zawiesiła działalność. Pod koniec 2009 r. wróciła na scenę. W 2011 r. The Thinners wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny w Kostrzynie nad Odrą oraz na Fren Music Festival we Frenstat pod Radhostem. W 2012 r. zespół znalazł się na Serbskiej składance „Support the scene – Confront fascism and racism” poświęconej walce z faszyzmem i rasizmem. W październiku 2013 r. ukazała się pierwsza płyta kapeli zatytułowana „Mamo powiedz mi” nakładem Zima Records. W 2014 r. zespół zagrał na kilku dużych festiwalach m.in. Bfestival w Brzeszczach. Po zmianach personalnych w 2015 r. zespół rozpoczął pracę nad nowym materiałem. Po dwóch latach uformował się ostateczny skład zespołu, co zaowocowało drugim albumem „Nie mów mi!”, który swoją premierę miał w marcu 2019 r.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Underground Pub