warsztaty

Noc Muzeów 2022
Moje miasto gra w zielone
warsztaty plastyczne
Warsztatowa propozycja tegorocznej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów dla wszystkich, niezależnie od wieku, oparta na archiwalnych fotografiach Zygmunta Kubskiego.

Fotografia to cenne narzędzie w dokumentowaniu wszystkich aspektów powstawania i życia miasta. Podczas warsztatów bazujących na archiwalnych zdjęciach Zygmunta Kubskiego, zajmiemy się tematem zieleni miejskiej. Przyjrzymy się zielonym śladom przeszłości, zielonym schronieniom ukrytym wśród placów budowy, powstających budynków i rozpiętych nad ziemią żurawi, ale też ziejącej wśród surowej budowy pustce. Porozmawiamy o rolach, jakie fotografia przyjmowała w czasach PRL-u. Zastanowimy się, co te dawne fotografie mówią nam dziś. Poruszymy temat zielonych osad, które miasto zastało na swojej drodze, a które często wiązały się bezpośrednio z ludzkimi losami. Za pomocą różnych technik postaramy się tę tętniącą życiem zieleń wyłonić z monochromatycznych zdjęć. A tam, gdzie jej nie ma, będziemy ją stwarzać i wchodzić w dialog z tym, co w kadrze.

więcej o wystawie czasowej „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”

fot. Ulica Paprocańskia, fot. Zygmunt Kubski, ok, 1962, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, w opracowaniu (kolaż) Anny Kury

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące