warsztaty

Moje miasto gra w zielone
warsztaty plastyczne oparte na archiwalnych fotografiach
Fotografia to cenne narzędzie w dokumentowaniu wszystkich aspektów powstawania i życia miasta. Mówić nam może także dużo o samym fotografie lub fotografce, stojącymi po drugiej stronie obiektywu.

Naszą przestrzenią eksploracji będzie wystawa „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”, którą na samym początku wspólnie zwiedzimy. Idąc dalej, podczas warsztatów bazujących na archiwalnych zdjęciach Zygmunta Kubskiego, na tapetę weźmiemy miejską zieleń. Przyjrzymy się zielonym śladom przeszłości, zielonym schronieniom ukrytym wśród placów budowy, powstających budynków i rozpiętych nad ziemią żurawi, ale też ziejącej wśród surowej budowy pustce. Porozmawiamy o rolach, które fotografia przyjmowała w czasach PRL. Zastanowimy się, co te dawne fotografie mówią nam dziś. Poruszymy temat zielonych osad, które miasto zastało na swojej drodze, a które często wiązały się bezpośrednio z ludzkimi losami. Za pomocą różnych technik postaramy się tę tętniącą życiem zieleń wyłonić z monochromatycznych zdjęć. A tam, gdzie jej nie ma, będziemy ją stwarzać i wchodzić w dialog z tym, co w kadrze.

Dla kogo: wszystkich, niezależnie od wieku

Do udziału w warsztatach zachęcamy również grupy – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dogodnym terminie (z tygodniowym wyprzedzeniem)

Fotografia oryginalna: Ulica Paprocańska, fot. Zygmunt Kubski, ok. 1962

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach