spotkanie autorskie

Mozaika górnośląska
Moja babcia gotowała dla Gierka
kulinarna podróż na Śląsk w czasach PRL–u z Aleksandrem Szojerem
Gościem kolejnej odsłony cyklu „Mozaika górnośląska” będzie pochodzący z Rybnika Aleksander Szojer, autor książki „Moja babcia gotowała dla Gierka. Kulinarna podróż na Śląsk w czasach PRL–u”, wydanej nakładem wydawnictwa Silesia Progress.

Śląska kuchnia bez tajemnic, czyli o jednoczącej mocy talerza. Ta sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa przeżytego w latach 80. w Rybniku zapoznaje z charakterystycznymi daniami kuchni śląskiej i kuchni czasów PRL–u. Książka zawiera 95 domowych przepisów wykorzystywanych od pokoleń, zgromadzonych przez autora i jego mamę, Annę Szojer. Można znaleźć unikatowe receptury na kultowe ciasta i desery z prywatnego archiwum kucharki weselnej. Towarzyszą im barwne fotografie, pobudzające apetyt.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć podpis autora.

Aleksander Szojer – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku, który na co dzień pomaga wyjść z kryzysu jako terapeuta i trener. Jego pasją jest odkrywanie regionalnych potraw i ludzi, którzy je przyrządzają. Relacje ze swoich wojaży, przepisy oraz kulinarne podpowiedzi publikuje w „Kukbuku” oraz na posmakujswiata.pl. Wraz z Anną Jassem wydał w 2020 Japoński rok od kuchni – przewodnik po domowej kuchni i zwyczajach Japończyków.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Muzeum Miejskie w Tychach