koncert

XXXVIII Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy
Mietek Folk Olsztyn
Znany w całym kraju wykonawca piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa.

Brzmienie zespołu, to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku, a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

Zespół regularnie gości na scenach najważniejszych wydarzeń związanych z piosenką żeglarską – zarówno nad morzem jak i na Mazurach. W dorobku zespołu znajduje się 5 płyt z autorskimi programami opowiadającymi o piratach i życiu na morzu.

Muzyka, teksty piosenek, kolorowe stroje – słowem osobowość sceniczna grupy sprawia, że widzowie cenią sobie atmosferę, którą zespół potrafi stworzyć podczas koncertów na żywo. Doskonały kontakt z publicznością od lat doceniany jest regularnie przez organizatorów festiwali żeglarskich, tawern i klubów oraz eventów firmowych. Spontaniczna błyskotliwa konferansjerka muzyków, spora dawka improwizacji i muzycznego happeningu, tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Skład zespołu:
Waldemar „Kaczor” Krasowski – wokal, gitara akustyczna
Piotr „Szyman” Szymański – gitara elektryczna
Piotr „Koval” Kowalewicz – wokal
Paweł „Welon” Grzywacz – wokal, perkusja
Adam Stelmach – wokal, gitara basowa

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach