koncert

Przed XVIII Konkursem Chopinowskim
Recital chopinowski. Mateusz Krzyżowski - fortepian
Mateusz Krzyżowski - tyszanin, pianista i najmłodszy laureat nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury! W tyskiej Mediatece rozgrzewa się przed XVIII Konkursem Chopinowskim.

Mateusz Krzyżowski urodził się w 1999 roku w Tychach. Grę na instrumencie rozpocząłw wieku 5 lat w szkole muzycznej Yamaha pod kierunkiem Jarosława Kwasa. Edukację kontynuował w Zespole Szkół Muzycznych imienia Feliksa
Rybickiego w Tychach w klasie mgr Bożeny Furmańskiej, a następnie w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Lubow Nawrockiej oraz mgr Sebastiana Nawrockiego. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just.
Ostatnie osiągnięcia:
Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2018), II nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz III nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Prezentował się także na festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach-Zdroju i Słupsku. Współpracował m.in. z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Sinfonią Juventus, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Koncert w Mediatece to okazja dla Mateusza, aby sprawdzić się przed XVIII Konkursem Chopinowskim, do którego został zakwalifikowany spośród ponad 500 pianistów z całego świata. Uroczysta inauguracja konkursu zaplanowana jest na 2 października w Filharmonii Narodowej. Tymczasem zapraszamy do tyskiej Mediateki, a za Mateusza wszyscy mocno trzymamy kciuki!

Program koncertu:
Fryderyk Chopin
– Ballada g-moll op. 23,
– Etiuda es-moll op. 10 nr 6,
– Etiuda Es-dur op. 10 nr 11,
– Etiuda a-moll op. 25 nr 11,
– Nokturn c-moll op. 48 nr 1,
– Nokturn fis-moll op. 48 nr 2,
– Walc As-dur op. 34 nr 1,
***PRZERWA***
– Preludia op. 28,
– Scherzo b-moll op. 31.

Bilety dostępne pod linkiem: http://www.ticketmaster.pl/event/21675

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach