koncert

Chopin 2020
Mateusz Krzyżowski
recital fortepianowy
Zapraszamy recital solowy Mateusza Krzyżowskiego, uczestnika XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Mateusza w Tychach przedstawiać nie trzeba, bo całe miasto z dumą i radością śledziło jego występy w Konkursie Chopinowskim. Tyszanin przyznawał po nim, że długo nie lubił grać Chopina i odblokował się dopiero podczas przygotowań do konkursu, a cennymi radami służyła mu… narzeczona.

Krzyżowski urodził się w 1999 roku, pięć lat później po raz pierwszy zasiadł do fortepianu. Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach, w klasie mgr Bożeny Furmańskiej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Lubow Nawrockiej oraz mgr. Sebastiana Nawrockiego. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina i najmłodszym jak dotąd laureatem nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury.

W programie utwory Fryderyka Chopina.

GALERIA


ORGANIZATOR:

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Aktualności powiązane


Wydarzenia towarzyszące