koncert

Marek Raduli Squad
Marek Raduli muzyk gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent wystąpi w listopadzie na scenie Art Music Club.

Niedawno świętował 40-lecie pracy artystycznej. Popularność zyskał dzięki współpracy z takimi zespołami jak Banda i Wanda, Bajm, Budka Suflera, Tadeusz Nalepa.

W 1996 nagrał solowy album Meksykański Symbol Szczęścia, a rok później czytelnicy czasopisma Gitara i Bas uznali go gitarzystą roku. Po zakończonej współpracy z Budką Suflera w 2002 założył grupę Raduli SQUAD z udziałem wybitnych muzyków takich jak Adam Bałdych, Wojtek Pilichowski, Wojtek Olszak, Tomasz Łosowski. Grupa koncertowała w całym kraju a premierowy występ wpisał się w jubileuszową edycję XX festiwalu Ingolstadt Jazz Tage 2003. Konsekwencją działalności grupy było powołanie tria PiR2 z Wojtkiem Pilichowskim i Tomkiem Łosowski. Wynikiem współpracy muzyków są cztery wspólne płyty.
Kolejny krok w kierunku fusion i jazzu to granie w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego i w kwartecie Zbigniewa Jakubka, Funk de Nite Ryszarda Krawczuka czy grającą muzykę irlandzką grupą Carrantuohill.

Jesienią 2006 podejmuje współpracę w projekcie Krzysztofa Ścierańskiego The Colors (perkusja – Paul Wertico, dwie dekady z Pat Metheny Group, wibrafon – Bernard Maseli); w takim składzie zrealizowali dobrze przyjęte tournée po Środkowej Europie a z perkusistą Przemkiem Kuczyńskim nagrali wspólną płytę The Colors.
Współpraca w formacjach jazzowych zaowocowała zajęciem trzeciego miejsca dorocznym plebiscycie Jazz Top 2006 pisma Jazz Forum, w kategorii gitara, obok Jarosława Śmietany i Marka Napiórkowskiego.

Wczesną wiosną 2008 roku został zaproszony do pracy w reaktywowanym krakowskim zespole Laboratorium, z którym współpracuje po dziś dzień. Obecnie współpracuje również z Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Krzysztof Cugowski, Sebastian Riedel, Jacek Królik, Another Pink Floyd, Super Trio, JJ Band.

Marek Raduli od lat prowadzi zajęcia w klasie gitary na cieszących się wielką popularnością warsztatach muzycznych, odbywających się w całej Polsce.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Art Music Club Tychy