festyn

20. Rocznica Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej / ŚLĄSKIE! EUROPA!
Marcin Daniec
Marcin Daniec to niekwestionowana legenda polskiej sceny kabaretowej, która wystąpi w Tychach 22 czerwca w Parku Miejskim Solidarności.

Urodzony w 1957 roku w Wielopolu Skrzyńskim od najmłodszych lat wykazywał talent komediowy, bawiąc rówieśników swoim dowcipem i wrodzoną charyzmą.

Marcin Daniec to polski satyryk, artysta kabaretowy, komik i stand-uper. Jego One Man Show to widowisko, w którym świetnie łączy się z publicznością, zagadując i intrygując reakcje widzów, które stają się częścią programu. Żarty i anegdoty Marcina Dańca rozbawiają zarówno w kraju jak i za granicą. Opinie widzów są bardzo pozytywne, a wielu uważa go za jednego z najlepszych kabareciarzy w Polsce.

Jego występy to nie tylko inteligentne żarty i cięte riposty, ale również głęboka refleksja nad otaczającą rzeczywistością. Artysta porusza w swoich programach uniwersalne tematy, takie jak relacje międzyludzkie, wady i pułapki współczesnego społeczeństwa, czy też absurdy życia codziennego. Robi to jednak w sposób lekki i zabawny, nie tracąc przy tym na trafności i celności obserwacji.

Ważnym elementem jego występów jest również interakcja z publicznością. Mistrzowsko nawiązuje kontakt z widzami, wciągając ich do zabawy i tworząc niepowtarzalną atmosferę wzajemnej sympatii i zrozumienia. Dzięki temu każdy jego występ staje się wyjątkowym wydarzeniem, na długo zapadającym w pamięci.

Marcin Daniec to artysta wszechstronny, którego talent doceniany jest nie tylko na scenie kabaretowej. Z powodzeniem występuje w filmach i serialach, a jego głos można usłyszeć w radiowych audycjach i programach telewizyjnych. Jest również autorem książek i zbiorów humorystycznych, w których dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat świata i ludzi.

Marcin Daniec to bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich artystów kabaretowych. Jego twórczość bawi i skłania do refleksji, a jego talent i charyzma zachwycają publiczność od pokoleń. To prawdziwy mistrz satyry, którego występ będziemy mieli okazję obejrzeć na żywo już 22 czerwca w Parku Miejskim Solidarności w Tychach podczas IV Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, organizowanych z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – ŚLĄSKIE! EUROPA!

Program:
05.30 – LOT KONKURSOWY – start balonów z Parku Miejskiego Solidarności*
14.00 animacje dla dzieci (dostępne do 19.00) m.in. pokaz wielkoformatowych latawców i warsztaty tworzenia latawców z Fundacją Strefa Mocy, dmuchańce, zabawy z Teatrem Trip i Tyszakami, malowanie twarzy, balonowe zoo, pokazy baniek mydlanych
16.00 – kabaretowy występ Marcina DAŃCA
17.00 – koncert zespołu BLUSZCZ
18.00 – koncert zespołu LEEPY
19.00 – LOT KONKURSOWY – start balonów z Parku Miejskiego Solidarności*
19.30
– DJ set
20.00 – koncert zespołu BIG CYC
22.30 – Nocny pokaz balonów*

*Loty i pokazy balonów odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Godziny i miejsca startu lotów mogą ulec zmianie. Decyzję podejmie kolegium sędziów przed każdym z lotów.

Ponad to, przez cały czas trwania imprezy dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz strefa NGO.

Organizatorzy: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris i Miejskie Centrum Kultury w Tychach

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach