spotkanie

Mam kota na punkcie Cukierka!
2 czerwca, w godzinach 12.00-15.00, w tyskiej Mediatece odbędzie się ogólnopolska prapremiera kolejnej książki o przygodach kota Cukierka pt.: „Posłuchaj Cukierku”. Zapraszamy wszystkich fanów niesfornego kociaka na to niezapomniane wydarzenie!

Wśród wielu atrakcji tego dnia przewidziano spotkanie z autorem serii o przygodach kota Cukierka – Waldemarem Cichoniem oraz Dariuszem Wanatem – ilustratorem przygód kotka, a także warsztaty kociej muzyki pod okiem Krzysztofa Nowakowskiego, znanego w kraju i za granicą muzyka i kompozytora pochodzącego z Tychów.

W programie zaplanowano również ogłoszenie wyników miejskiego konkursu plastycznego, zorganizowanego przez partnera akcji Szkołę Podstawową nr 7 w Tychach, wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych, uroczyste wręczenie nagrody specjalnej Dariusza Wanata, animacje z kocimi wygibasami i malowaniem twarzy w kocie motywy.

Ważnym punktem programu będzie zbiórka karmy dla kociaków z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt, a także edukacyjne rozmowy na temat adopcji, dokarmiania i pomocy bezdomnym kotom, prowadzone przez Wolontariat przy Schronisku dla Zwierząt w Tychach.

Na wydarzenie zapraszają: Urzędu Miasta Tychy wraz ze współorganizatorami: Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kultury i partnerami: Wydawnictwem Żwakowskim, Szkołą Podstawową nr 7, MOSiR Tychy, Miejskim Schroniskiem dla Zwierząt, Wolontariatem przy Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Tychach.

To dobra okazja na wspólne świętowanie z książką i z ulubionym bohaterem serii o kocie Cukierku.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Urząd Miasta Tychy