koncert

„Magia adwentu”
koncert połączony z kiermaszem bożonarodzeniowym
Zapraszamy wszystkich parafian wraz ze swoimi rodzinami, a także przyjaciółmi i znajomymi spoza parafii na wieczór adwentowy.

Magia adwentu to cykl trzech imprez odbywających się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Apostołów Piotra i Pawła w Tychach w dniach 1-3 grudnia 2023 r. Ma on na celu wprowadzenie uczestników w atmosferę zbliżających się Świąt, a także pobudzić refleksję na temat istoty adwentu. Oprócz wydarzeń, przygotowywana jest też broszura, która ma przybliżyć genezę tradycji adwentowych i świątecznych, wywodzących się z kręgu protestantyzmu. W broszurce znajdą się też przepisy na świąteczne wypieki.

2 grudnia w magiczny klimat adwentu wprowadzą nas: Dorota Gibiec-Kurowska – sopran, Dominika Centner i Weronika Aleksandrowicz – gospel oraz Milenka i Malwinka Ratka.

Oprócz pieśni adwentowych będzie można usłyszeć refleksyjną poezję.
Tradycją jest też wspólne biesiadowanie przy kawie, herbacie i cieście wypiekanym przez parafianki. Będzie też możliwość zakupienia wieńców adwentowych i wszelkiego rodzaju rękodzieła na kiermaszu bożonarodzeniowym. Serdecznie zapraszamy.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła