performance

XIII Tyski Festiwal Performance / Reprodukcje Rekonstrukcje
Łukasz Głowacki i Krzysztof Kula
Duet artystów swój performance, zbudowany na temacie przewodnim festiwalu (Reprodukcje Rekonstrukcje), zaprezentuje trzeciego dnia XIII edycji Tyskiego Festiwalu Performance.

Łukasz Głowacki (Namysłów, 1964)
Studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku w pracowniach prof. Kazimierza Ostrowskiego i prof. Hugona Laseckiego. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1990 r. w pracowni prof. Hugona Laseckiego. Zajmuje się malarstwem, działaniami performance, tworzy obiekty, instalacje oraz videoart. Jego prace są minimalizującymi kinetycznymi obiektami, dysponującymi potencjałem performatywności, a ich pozorna abstrakcyjność jest reaktywnym kontekstem do otaczającego świata. W działaniach performance łączy poszukiwania ekspresji wyrazu egzystencji człowieka ze statusem dzieła sztuki. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz festiwalach performance, autor kilkunastu wystaw indywidualnych.

Krzysztof Kula (Cieszyn / Koszarawa / Katowice, 1960)
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom wyróżniony medalem zrealizował w 1993 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Stanisława Kluski oraz Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Macieja Bieniasza. W latach 1996-2011 kurator Galerii ENGRAM w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Od 2009 roku  realizuje projekt artystyczny Bieguny – laboratorium idei i wymiany doświadczeń, wobec poszerzającego się terytorium nowych form obrazowania graficznego. Nauczyciel akademicki od 1997 r., profesor tytularny od 2020 r. Obecnie prowadzi Pracownię Rysunku i Działań Performatywnych w Instytucie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Katowicach i Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, performance. Autor licznych wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych prezentacji i wystaw zbiorowych.

Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
Wydarzenie organizowane jest ze środków miasta Tychy

 

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach