koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
Los Cumbancheros Quartet
Podczas tego wakacyjnego cyklu zagra zespół, w którego repertuarze znajdują się utwory w stylu rumba, cha-cha, mambo, salsa i inne. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych będzie oryginalną i emocjonującą propozycją dla publiczności.

Skład zespołu:
Edi Sanchez (Kolumbia) – wokal, gitara
Mike Riff (Kuba) – wokal
Paul Chapman (Wenezuela) – wokal, perkusja
Alberto Suarez (Meksyk) – wokal, gitara

Edi Sánchez jest Kolumbijczykiem, który od kilku lat mieszka w Polsce. Razem z zespołem prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Lider zespołu jest nie tylko wielkim orędownikiem muzyki wywodzącej się z jego rodzinnych stron, ale także prawdziwym showmanem, który z charakterystyczną dla kolumbijczyków energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

Mike Rif – urodzony w Camagüey (Kuba), niezwykle żywiołowy temperament sceniczny, zdolny zabrać publiczność w muzyczną podróż po Karaibach. Tradycyjne kubańskie piosenki i obecne latynoskie hity, a także nieopisane połączenie kubańskich, kolumbijskich, wenezuelskich i meksykańskich rytmów są częścią jego rozległego repertuaru, posiadającego szczególny talent do improwizacji w stylach takich jak son, rap i reggaeton. Prawdziwy przedstawiciel muzyki afro-karaibskiej.

Paul Chapman – wenezuelski muzyk, począwszy od wczesnego dzieciństwa w instrumentach perkusyjnych i rodziny muzycznej, studiował muzykę i wychowany w Wenezueli, zamieszkałego w Polsce prawie 5 lat, co daje radość polskiej sceny z ich Łacińskiej kontakcie i dzielić się z muzykami regionalnych w różnych wydarzeniach kulturalnych.

Alberto Suazo Sanchez urodził się w Coscomatepec stan Veracruz Meksyk. Swoja przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 10 lat. Gra na instrumentach strunowych (gitara,charango, jarama vihuela , guitarron, cuatro venezolano, tiple colombiano). Wielkorotnie z sukcesami uczestniczył w festiwalach w Meksyku i Europie. Występuje zarówno solowo, jak i z zespołami (np. Orizaba, Grupo Colibri, Grupo Tlahuiskalli ). Obecnie mieszka w Polsce i zajmuje się programami artystycznymi związanymi z muzyką latynoamerykańską.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach