spektakl

Gościnnie
Bogusław Schaeffer
„Kwartet dla czterech aktorów”
reż. Mikołaj Grabowski
Kultowa już historia czterech artystów, poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. Zapraszamy na 50-lecie spektaklu.

„Kwartet” Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Jest ambitną próbą znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki. W miarę rozwoju, spektakl przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.

Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!

Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza zwroty akcji – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością. Zapraszamy zarówno miłośników teatru, jak i muzyki!

Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Udział biorą: Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski i Jan Peszek

GALERIA


ORGANIZATOR:

Eskander Krzysztof Grzegocki