warsztaty

Spotkanie z fizyką
Kulturalna Środa
Zapraszamy 9 czerwca na zajęcia fizyczne z Panem Korkiem - Szybciej, dalej, mocniej. Akcja? Reakcja!

Naukowcy z Laboratorium Pana Korka postanowili przyjrzeć się prawom mechaniki klasycznej. Ten dział fizyki zajmuje sie ruchem, równowagą i oddziaływaniem ciał w naszym otoczeniu. Mechanika klasyczna oparta jest na prawach ruchu sformułowanych przez angielskiego fizyka, matematyka i filozofa Isaaca Newtona w słynnym dziele „Philosophiae naturalis principia mathematica”.
Na pokazie zamiast punktów materialnych, sztywnych brył, układów odniesienia, wektorów czy równań ruchu pojawią się: gwoździe, cegły, balony, sznurki, krzesła, kieliszki, kije, koła, szklanki…
Ze swojego laboratorium szaleni naukowcy przywiozą także ogromną drabinę, palety do towarów, poduszki, stół laboratoryjny oraz wielki materac.
Wszystkie te „pomoce naukowe” posłużą do badania ruchu ciał pod wpływem działających sił. Odważni uczestnicy będą mogli na własnej skórze (dosłownie!) sprawdzić zasadę bezwładności, akcji i reakcji czy zachowania energii i pędu.

Jeśli chcesz przekonać się, co zniszczą i jak duży bałagan pozostawią po sobie Naukowcy z Laboratorium Pana Korka, to koniecznie przyjdź na pokaz!

I grupa 17:00
II grupa 18:30

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy:
tel. 726 261 375
urbanowice@mck.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Urbanowice MCK