pokaz filmu

Oscar Nominated Shorts 2023
Krótkometrażowe filmy aktorskie
Zapraszamy na pięć fabularnych krótkich metraży z różnych zakątków świata, które dostały nominacje do Oscara.

Spotkanie dwóch zjednoczonych po latach rozłąki braci na farmie w Irlandii Północnej, poszukiwania zaginionej siostry z tajemniczym krajobrazem Grenlandii w tle, przygody zbuntowanych dziewcząt w surowych murach włoskiej szkoły z internatem, zaskakujący zwrot akcji podczas podróży tramwajem w środku norweskiej nocy i wieczór na lotnisku w Luksemburgu, który zmieni na zawsze życie bohaterki z Iranu.

Program:
„Irlandzkie pożegnanie” („An Irish Goodbye”), reż. Tom Berkeley, Ross White, Irlandia, 2022, 23 min
„Ivalu”, reż. Anders Walter, Dania, 2022, 16 min
„Uczniaki” („The Pupils”), reż. Alice Rohrwacher, Włochy, USA, 2022, 37 min
„Nocna jazda” („Night Ride”), reż. Eirik Tveiten, Norwegia, 2020, 15 min
„Czerwona walizka” („The Red Suitcase”), reż. Cyrus Neshvad, Luksemburg, 2022, 17 min

Łączny czas programu filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski (czas filmów + materiały dodatkowe będące integralną częścią kopii): 114 min.

„Irlandzkie pożegnanie”:
Po wielu latach rozłąki, drogi dwóch braci krzyżują się ponownie na rodzinnej farmie w Irlandii Północnej, gdzie przybywają na pogrzeb przedwcześnie zmarłej matki (w tej roli Michelle Fairley znana szerszej publiczności z roli Catelyn Stark w serialu „Gra o Tron”). Spotkanie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy stają przed zadaniem zrealizowania listy rzeczy do załatwienia, pozostawioną przez zmarłą rodzicielkę.

„Ivalu”:
Ivalu zniknęła. Jej młodsza siostra nie mogąc liczyć na pomoc ojca, desperacko próbuje odnaleźć Ivalu na własną rękę, ale rozległa przyroda Grenlandii skrywa wiele tajemnic.

„Uczniaki”:
Scenarzystka i reżyserka Alice Rohrwacher (laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za pełnometrażowy film Szczęśliwy Lazzaro) oraz nagrodzony Oscarem reżyser Alfonso Cuarón (tu w roli producenta) łączą siły, by opowiedzieć historię niewinności, chciwości i fantazji. Film o pragnieniach, oddaniu, wolności i anarchii, która kiełkuje w umysłach dziewcząt, podopiecznych surowej katolickiej szkoły z internatem w okresie świąt Bożego Narodzenia.

„Nocna jazda”:
Chłodna grudniowa noc. Ebba jak co wieczór czeka na tramwaj, gdy nieoczekiwany splot zdarzeń zmienia bieg pozornie zwyczajnego powrotu do domu.

„Czerwona walizka”:
Późny wieczór na lotnisku w Luksemburgu. 16-letnia Iranka celowo zwleka z przejściem przez bramki bezpieczeństwa, by w końcu podjąć decyzję, która może zmienić jej życie na zawsze.

Wstęp wolny,
obowiązują zapisy, tel.: 32 227 26 22, 691 770 344, klub@mck.tychy.pl

GALERIA


ORGANIZATOR:

Klub Wilkowyje MCK