spektakl

Premiera
Marcin Stachoń, Maciej Dziaczko
„konTCeR”
reż. Maciej Dziaczko, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R., Tychy
Najnowszy spektakl Grupy Artystycznej Teatr T.C.R. to wielogłos, to swoisty koncert na samotność, ale nie tylko.

Czego najbardziej żałujesz w życiu?

Że jestem taka, jak to powiedzieć? Słaba. Wszyscy myślą, że wiesz – zaradna, mieszkanie, kredyt płaci, jeździ po Polsce, raz na rok ta Finlandia. A ja tu do domu wracam. Puszczam TVN24, żeby ktoś coś gadał jak nie chcę myśleć. Zawsze jest jakaś tragedia, afera, skandal. Kawałek cudzego życia. Ja to daję, tak wiesz, na granicy słyszalności, więc nie zawsze wszystko wyłapię i jakoś egzystuję sobie. Jak taki kaktus mały. Co ma pełno tych szpilek. Żałuję, że nie jestem silniejsza. Tego najbardziej żałuję, ale Jezu, bez przesady, znowu. Popadamy w jakiś żałobny, czy tam żałosny ton. Nie jest tak źle. Ty też dziś widzę jakiś melancholijny. A ty lubisz siebie? Ha?

Ano widzisz. Rysiek mawiał, że w życiu piękne są tylko chwile. To ja mam tak samo. Bywają momenty, to znaczy chwile, że się lubię.

Spektakl budowany metodą Verbatim, na bazie rozmów z osobami, które w bardzo szerokim rozumieniu tego pojęcia, czują się „samotne”, „same”, „samodzielne”, „samowystarczalne”.
„konTCeR” to też próba zadanie sobie przez członków grupy pytania o to, gdzie właściwie znajdują się po kilkunastu latach swojej nieoczywiste przygody teatralnej.

PREMIERA: 10 i 11 grudnia 2022 o godz. 18.00

tekst: Marcin Stachoń
scenariusz: Marcin Stachoń i Maciej Dziaczko
reżyseria: Maciej Dziaczko
kostiumy: Marta Zielonka
scenografia: Ewelina Mamet, Marta Zielonka
muzyka: Tomasz Leś
inne: Grupa artystyczna Teatr T.C.R.
produkcja: Fundacja #wszystkierodzajeteatru
występują: Alina Bachara, Paulina Koniarska, Dawid Kozak, Krzysztof Kulbicki, Piotr Kumor, Kuba Maćkowiak, Grzegorz Porcz, Marcin Stachoń

Spektakl sfinansowano z budżetu Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Grupa artystyczna Teatr T.C.R.