koncert

Magia adwentu
„Koncert światła”
„Koncert światła” to recital polskich pieśni adwentowych, w których zachowując oryginalne melodie, tradycja łączy się z nowoczesnym brzmieniem. Jest to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które tworzą profesjonalni muzycy, a całość dopełnia głęboka symbolika.

Magia adwentu to cykl trzech imprez odbywających się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Apostołów Piotra i Pawła w Tychach w dniach 1-3 grudnia 2023 r. Ma on na celu wprowadzenie uczestników w atmosferę zbliżających się Świąt, a także pobudzić refleksję na temat istoty adwentu. Oprócz wydarzeń, przygotowywana jest też broszura, która ma przybliżyć genezę tradycji adwentowych i świątecznych, wywodzących się z kręgu protestantyzmu. W broszurce znajdą się też przepisy na świąteczne wypieki.

W koncercie, jak w pryzmacie spotykają się różne wrażliwości muzyczne. To połączenie muzyków zespołu SĄSTĄD (Dominika Kierpiec-Kontny, Rafał Kierpiec, Natalia Tomecka) i wybitnych jazzowych osobowości: Szymon Kamykowski – saksofon, Szymon Madej – perkusja, oraz gość specjalny Basia Pospieszalska – śpiew.

„Koncert światła” to radosna opowieść o nadziei oczekiwania. To kolaż muzyki i przemyślanej gry świateł. To zwycięstwo Światła nad mrokiem. To spotkanie tradycji z nowoczesnością, energii młodych muzyków i historycznych melodii. To – w końcu – głębokie przeżycie duchowe.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach