koncert

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem
„Koncert muzyki filmowej”
Unique String Quartet
Unique String Quartet to kwartet smyczkowy tworzony przez absolwentki Akademii Muzycznych w Katowicach i w Krakowie, które zaszczycą nas swoją interpretacją znanych utworów skomponowanych do filmów.

Instrumentalistki posiadają na swym koncie liczne indywidualne sukcesy, takie jak setki koncertów zagranych w Polsce oraz za granicą, m.in. w: Niemczech, Danii, Estonii, Hiszpanii, Chinach, czy USA, a także występy telewizyjne oraz talent show (Must be the music), udział w najbardziej prestiżowych festiwalach (KFPP w Opolu, Sopot Hit Festival, Festiwal im. Andrzeja Zauchy Serca bicie, Eurochestries w Hiszpanii), a także dzielenie sceny z osobowościami polskiej sceny muzycznej: Urszulą, Andrzejem Piasecznym, Edytą Górniak, Anną Wyszkoni, Mieczysławem Szcześniakiem, Darią Zawiałow, Piotrem Kupichą, Justyną Steczkowską, Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, Kubą Badachem, Michałem Szpakiem, Miuoshem, Igorem Herbutem.

Członkinie Unique String Quartet na co dzień współpracują z takimi instytucjami, jak: Opera Śląska w Bytomiu, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Bałtycka, Neue Philharmonie Munchen, Royal Symphony Orchestra. Podczas występów łączą zatem klasyczny warsztat z zamiłowaniem do muzyki rozrywkowej, zwłaszcza filmowej, która zajmuje szczególne miejsce w ich sercach.

Skład zespołu:
Magdalena Warmińska – skrzypce,
Aleksandra Buczek – skrzypce,
Wiktoria Nizio – altówka,
Daria Kasprzak-Kempa – wiolonczela.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach