spektakl

Tyska Gala Sportu
„Komora maszyny losującej jest pusta”
Teatr Improwizowany Klancyk, Warszawa
Zapraszamy na spektakl improwizowany, który odbędzie się w ramach Tyskiej Gali Sportu.

Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem „impro”. Istnieje od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.

Współtworzyli nową warszawską scenę komediową, w tym Klub Komediowy, Szkołę Impro i Resort Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema).

Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim. Poza sceną zajmują się komedią jako autorzy, scenarzyści, reżyserzy, instruktorzy impro, twórcy audycji i podcastów.

Tyska Gala Sportu rozpocznie się występem zespołu tanecznego Corrida pod przewodnictwem Macieja Gruchlika. Następnie rozpocznie się uroczyste odczytanie zwycięzców i przekazanie nagród, które wręczać będzie pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka. Teatr Improwizowany Klancyk zaprezentuje swoje przedstawienie na finał Gali. 

Zespół taneczny Corrida zaprezentuje układy w technice tańca nowoczesnego i hip-hopu. Uczestnikami zajęć jest młodzież w wieku 11-19 lat i jest to grupa przygotowująca się do występów podczas festiwali, konkursów i przeglądów. Grupa zdobywa nagrody i wysokie miejsca podczas konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i rejonowych. Z początkiem kwietnia będziemy mieć okazję oglądać młodych tancerzy na deskach Mediateki, podczas Tyskiej Gali Sportu.

fot. Tyska Gala Sportu 2023, Piotr Podsiadły

Bilety w cenie 33 zł są do nabycia na stronie ticketmaster.pl.

GALERIA


ORGANIZATOR:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach